İnovasyonu Eczacıbaşı'nda Yaşa...

"Çok heyecan verici bir süreç. Bir projenin doğumundan itibaren günlük hayata uyarlanmasına dek tüm aşamalarda verdiğiniz emeğin sonucunu görebiliyorsunuz." 

Eczacıbaşı'nda İnovasyon

Fırsat Eşitliğini Eczacıbaşı’nda Yaşa...

"Eczacıbaşı Topluluğu'nun birliktebiz projesinin sloganı "Kadın işi, erkek işi yok" beni inanılmaz derecede motive ediyor. Herkes her işi yapabilir; yeter ki çalışın, yeter ki isteyin, yeter ki motive olun."

BirlikteBiz Manifestosu

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Kültür, Sanatı Eczacıbaşı'nda Yaşa...

"Bir Kültür Sanat Elçisi olarak önceliğim, çalışma arkadaşlarımın kültür ve sanata olan farkındalığını artırmak; onları etkinliklere yönlendirmek ve İKSV, İstanbul Modern gibi kurumların etkinliklerinin tanıtımını desteklemek..."

Geleceği Eczacıbaşı'nda Yaşa...

"Sürdürülebilirlik stratejisi her alana yansıyor. Yaptığımız her iyileştirmeyi bunu nereye yaygınlaştırabiliriz düşüncesiyle değerlendiriyoruz. Sıfır atıkla çalışmayı hedefliyoruz; daha fazla geri dönüşümün arayışı içindeyiz."

Eczacıbaşı'nda Sürdürülebilirlik

 • 124 Ülke
 • 39 Kuruluş
 • 11.600+ Çalışan
 • 11,1 Milyar TL Ciro (2020)
 • YAPI ÜRÜNLERİ
 • TÜKETİM ÜRÜNLERİ
 • SAĞLIK
 • DİĞER ÜRÜN VE HİZMETLER
ECZACIBAŞI YAPI GEREÇLERİ
Türkiye / İstanbul

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri A.Ş. (EYAP), Türkiye’nin ilk ve en büyük seramik sağlık gereçleri üreticisi ve ihracatçısı unvanına sahip. Kuruluş, 1958’den beri VitrA markalı seramik sağlık gereçleri, 1991’den bu yana da banyo mobilyaları, küvet ve duş tekneleri üretiyor. 

İNTEMA
Türkiye / İstanbul

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun VitrA-Artema markalı ürünlerinin pazarlama faaliyetlerini yürütmek amacıyla 1978 yılında kurulan İntema, Türkiye’nin ilk halka açık kuruluşlarından biridir. Yapı sektöründe pek çok önemli yeniliğe imzasını atan İntema, mutfak ve banyoları yenileme düşüncesinin yerleşmesinde öncülük yaparak çağdaş mutfak ve banyo tasarımlarının Türkiye’deki en önemli adresi konumuna ulaştı.

VİTRA KARO
Türkiye / İstanbul

VitrA Karo, seramik kategorisinde Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip, sektöründe Avrupa’nın en büyük 10 üreticisinden biri ve 75 ülkede satışa sunulan üst segment pazar lideri konumunda yer alıyor. Almanya’nın yüz yıllık markalarından Engers ile dünyanın en eski ve en çok tanınan seramik markası Villeroy & Boch’un karo bölümünü de bünyesinde bulunduruyor.Ülkemizden AB’ye yapılan ihracatta birinci sırada yer alan VitrA Karo, “TSE Çift Yıldız” Belgesi’ne sahip karoları ile AB’nin Türkiye’den bir seramik markasına verdiği ilk

VITRA BAD
Almanya / Köln

VitrA Bad, Merkez ve Doğu Avrupa'daki seramik sağlık gereçleri, musluklar, akrilik küvetler, banyo mobilyaları ve banyo aksesuarları dahil olmak üzere VitrA banyo ürün grubunun pazarlama ve satış faaliyetlerini yürütüyor.

VITRA USA
ABD / Kaliforniya

VitrA USA, ABD’de Yapı Ürünleri Grubu’nun satış şirketi olarak, karo ürün grubunda satış faaliyetlerini yürütüyor.

VITRA UK
Birleşik Krallık / Oxon

VitrA UK, Yapı Ürünleri Grubu'nun İngiltere ve İrlanda'daki satış faaliyetlerini yürütüyor ve  İngiltere seramik sağlık gereçleri pazarında önde gelen tedarikçi olma başarısını elinde tutuyor. 

VITRA SANTEKNIKA LLC
Rusya / Moskova

Serpukhov'da bulunan fabrika 2011 yılından beri üretime devam ediyor ve üretim hacminin 3 milyonu bulması planlanıyor.

BURGBAD
Almanya / Schmallenberg

1946 yılında kurulan, 1966’dan itibaren banyo mobilyaları sektörüne girerek bugün Avrupa’da pazar liderliğine ulaşan Burgbad; kaliteli malzeme, modern tasarım ve işlevselliği buluşturan ürünleriyle dikkat çekiyor. 2008’den bu yana Eczacıbaşı Yapı Gereçleri bünyesinde faaliyet gösteren Burgbad’ın, biri Fransa, üçü Almanya’da toplam dört üretim tesisi bulunuyor.

V&B FLIESEN
Almanya / Mettlach

Dünyanın en eski ve en çok tanınan seramik markası Villeroy&Boch'un (V&B), banyo grubu, karo seramik ve sofra ürünleri olmak üzere üç ana iş kolu bulunuyor. V&B’nin karo seramik alanındaki faaliyetlerini yürüten V&B Fliesen GmbH, 2007’den bu yana Eczacıbaşı bünyesinde ikisi Almanya’da, biri Fransa’da olmak üzere üç fabrikada üretim yapıyor. V&B’nin banyo ürünlerinin Türkiye’deki dağıtım ve satış faaliyetleri Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu tarafından yürütülüyor.

VITRA PLITKA LLC
Rusya / Moskova

Serpukhov’da seramik karo üretim tesisi olarak kurulan VitrA Plitka, 2011 yılından beri faaliyet gösteriyor.

ECZACIBASI BUILDING PRODUCTS LLC
Rusya / Moskova

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Rusya’daki satış şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

VITRA FLIESEN
Almanya / Neuwied

1911 yılında kurulan ve Avrupa'da üretim ve satış faaliyetleri gösteren Alman karo üreticisi Engers Keramik, 2016 yılından bu yana VitrA Fliesen markası ile Avrupa'da karo sektöründe satış faaliyetlerini sürdürüyor.

ECZACIBAŞI TÜKETİM ÜRÜNLERİ
Türkiye / İstanbul

Tüketim ürünleri alanında, 70 yılı aşkın bir süredir öncü ürün ve kategorilerde tüketici ihtiyaçlarını karşılayan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri; temizlik kağıtları, bebek bakım, kişisel bakım, ev bakım ve ev dışı temizlik kategorileri altında Selpak, Solo, Uni, OK, Detan gibi birçok öncü markayı bünyesinde barındırıyor ve çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın gereği olan tüketim ürünlerinin sunumunda öncülük yapmak ve kullanımını yaygınlaştırmak temel amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. 

İPEK KAĞIT CENTRAL ASIA LLP
Kazakistan / Almati

İpek Kağıt Central Asia temizlik kağıtlarının coğrafi büyüme stratejisi doğrultusunda, 2006 yılında Kazakistan’ın Almati şehrinde yapılan üretim yatırımı ile Orta Asya pazarına ilk adımını atarak Kazakistan’da yoğun reklam-tanıtım faaliyetlerini başlattı. İlave kapasite ihtiyacı doğrultusunda başkent Astana’daki yeni modern tesise taşındı. Kuruluşumuz, bugün dünya markaları ile rekabet eden bir konuma ulaşarak Kazakistan’ın temizlik kağıdı pazarının da lideri konumunda büyümesini sürdürüyor.

ECZACIBAŞI İLAÇ PAZARLAMA
Türkiye / İstanbul

İthal ettiği ve fason ürettiği ilaçların ve reçetesiz ürünlerin tanıtım, pazarlama, satış ve dağıtımını gerçekleştiren Eczacıbaşı İlaç Pazarlama; orijinal biyoteknoloji ürünlerine yoğunlaşmayı hedefliyor. Ar-Ge konusunda dünya lideri olan ortaklarının bilgi birikimi ve deneyimini kendi üretim, pazarlama ve satış süreçlerinde değerlendirerek, çağdaş ve kaliteli bir sağlık hizmeti anlayışı ortaya koyuyor.

ECZACIBAŞI SAĞLIK HİZMETLERİ
Türkiye / İstanbul

2001 yılında faaliyete geçen Eczacıbaşı Sağlık Hizmetleri, Türkiye’nin “yerinde sağlık ve bakım çözümleri” sunan ilk ve en büyük kuruluşudur. Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımı ile geliştirdiği, yaşamı iyileştirmeye yönelik sağlık ve bakım çözümlerini, Eczacıbaşı Topluluğu’nun değerlerine ve uluslararası standartlara uygun olarak sunar.

ECZACIBAŞI-MONROL NÜKLEER ÜRÜNLER
Türkiye / İstanbul

Eczacıbaşı-Monrol Nükleer Ürünler, kurulduğu günden bu yana yaptığı yatırımlar ve ürettiği ürünler ile Türkiye'de nükleer tıp sektörünün gelişmesine öncülük eden, yüksek hizmet kalitesinden ödün vermeden büyüyen, yüksek kalitede radyofarmasötik ilaç üretimi gerçekleştiren bir nükleer tıp kuruluşudur. Yurt içindeki ve yurt dışındaki üretim tesisleri, farklı ürün çeşitleri (PET & SPECT) ile nükleer tıp merkezlerine hizmet veren ilk üretici Türk firmasıdır.

ESAN
Türkiye / İstanbul

Esan olarak; 1978’de insana çevreye ve geleceğe duyarlı sürdürülebilir madencilik anlayışımızla endüstriyel hammaddeler üretimi ile başlamıştır. 2009 yılından itibaren metalik madenler de portföyümüze dahil olmuştur. Esan, Türkiye’de 12 lokasyonu ve yurt dışında 4 ofisi mevcuttur. Ürünlerimiz 50’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Geleceği birlikte yaratmak azmiyle sürdürülebilirlik modelimizle eşit ve kapsayıcı bir çalışma ortamı hedefliyoruz. Yenilik ve sürekli gelişimin ana kaynağının çeşitlilik olduğu bilincindeyiz. 

ESAN ITALIA MINERALS
İtalya / Sassuolo

Esan Italia Minerals SRL, Esan’ın en büyük dışsatım pazarı olan İtalyan’nın seramik merkezi Sassuolo (Modena)’da, seramik üreticilerine daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla 2005 yılında kurulmuştur. Esan tarafından üretilen endüstriyel hammaddeler (feldspat, kil, kaolen, kuvars, bentonit vb.) dökme yük gemileri ile İtalya’nın Ravenna limanına getirilmekte ve limandaki stok sahasından üreticilere sevk edilmektedir.

E-KART ELEKTRONİK KART SİSTEMLERİ
Türkiye / İstanbul

1999 yılında Alman Giesecke&Devrient (G&D) firması ile ortak olarak kurulan E-Kart Elektronik Kart Sistemleri'nin, 5000 metrekare üretim alanına sahip, Türkiye'nin ilk Visa/Europay onaylı kredi kartı, akıllı kredi kartı üretimi ve personalizasyonu yapabilecek ve ilk etapta yıllık 30 milyon kredi ve/veya akılı kart üretebilecek kapasiteye sahip olan tesisi 2001 yılında Gebze'de üretime başladı. Yapılan yatırımlarla kredi ve/veya akılı kart üretim kapasitesi 40 milyona ulaştı.

ECZACIBAŞI BİLİŞİM
Türkiye / İstanbul

1989’da adımları atılan, 2002’den itibaren çalışmalarına Topluluk dışındaki kuruluşları da kapsayarak devam eden Eczacıbaşı Bilişim; bilgi teknolojileri alanında müşteri ve kalite odaklı hizmet anlayışı ve etkin çözümleriyle en güvenilir teknoloji sağlayıcısı olma yolunda ilerlemektedir. Altyapı teknoloji ve çözüm geliştirme hizmetleriyle kurumsal birikimini kullanarak, en yeni teknolojileri ve uygulama alanlarını sürekli güncelleyerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

KANYON YÖNETİM İŞLETİM VE PAZARLAMA
Türkiye / İstanbul

Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, 50-50 ortaklıkla 2006 yılı Mayıs ayında İstanbul Levent’te ev, ofis ve alışveriş-eğlence merkezlerinden oluşan Kanyon projesini hayata geçirdi. 30.000 m2 ofis alanı, 40.000 m2 kiralanabilir alışveriş merkezi alanı ve 176 residansı barındıran Kanyon, bir alışveriş merkezinin rahatlığını, sokağın canlı ruhuyla ve havasıyla eşsiz bir biçimde bir araya getiriyor. Kanyon, misafirlerine farklı deneyimler yaşatan etkinlikleri, seçkin mağazaları ve cazip yeme-içme mekanlarıyla İstanbullulara farklı tatlar sunuyor.

ECZACIBAŞI HOLDİNG
Türkiye / İstanbul

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942’de temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, başta yapı ürünleri, tüketim ürünleri ve sağlık alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen sanayi topluluklarından biridir. Eczacıbaşı Topluluğu, toplam 50 kuruluşu, 13.500’ün üzerinde çalışanı ve 2022 sonu itibarıyla 2 milyar euro cirosuyla gayrimenkul geliştirme, doğal kaynaklar ve bilgi teknolojileri alanlarında da faaliyet göstermektedir.

ECZACIBAŞI İLAÇ, SINAİ VE FİNANSAL YATIRIMLAR
Türkiye / İstanbul

Türkiye'nin ilk modern ulusal ilaç üretim tesisini 1952 yılında kuran Eczacıbaşı İlaç Sanayi'nin temelleri, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı'nın 1942 yılında eğitimini tamamlayıp yurda dönmesiyle atıldı. Benimsediği yüksek standartlar ve getirdiği yeniliklerle Türk ilaç endüstrisine öncülük eden kuruluş, gayrimenkul geliştirme faaliyetlerinde bulunarak, sağlık, hızlı tüketim ürünleri, yapı ürünleri ve diğer endüstrilerde stratejik ortak olarak rol alıyor.

ECZACIBAŞI EKOM
Türkiye / İstanbul

Eczacıbaşı EKOM, Eczacıbaşı Topluluğu ürünlerinin dış satımında Topluluk kuruluşlarına en etkin şekilde aracılık ederek, bankacılık operasyonları, gümrükleme operasyonları, finansman ve risk yönetim hizmetleri vermektedir.

ECZACIBAŞI GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YATIRIM
Türkiye / İstanbul

Kuruluş, 1989 yılında Eczacıbaşı Topluluğu’nun inşaat ile ilgili projelerini hayata geçirmek amacıyla kurulmuş ve 2007 yılından bu yana faaliyetlerini gayrimenkul geliştirme ve proje yönetimi alanlarında sürdürmektedir. Kuruluşun temel amacı, Topluluğun mevcut gayrimenkullerini değerlendirmenin yanı sıra, çözüm ortaklıkları oluşturarak, mimari farklılık ve tasarım öncülüğü ile yaşam tarzlarını dikkate alan özgün, ekolojik, sürdürülebilir projeler geliştirmektir. 

ECZACIBAŞI SİGORTA ACENTELİĞİ
Türkiye / İstanbul

Eczacıbaşı Sigorta Acenteliği, Eczacıbaşı Topluluğu’nun sigorta işlemlerini gerçekleştirmek amacıyla 1986 yılında Eczacıbaşı Dasa Dağıtım ve Satış A.Ş.’nin bir bölümü olarak faaliyet göstermeye başladı ve 1990 yılında Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşları arasında yerini aldı. Kuruluş, Topluluk şirketleri ve çalışanları ile Topluluk dışı şirket ve kişilere, tüm branşlardaki sigorta ürünleri satışı, risk yönetimi ve sigorta danışmanlığı hizmeti veriyor.

 • ECZACIBAŞI YAPI GEREÇLERİ
 • İNTEMA
 • VİTRA KARO
 • VITRA BAD
 • VITRA USA
 • VITRA UK
 • VITRA SANTEKNIKA LLC
 • BURGBAD
 • V&B FLIESEN
 • VITRA PLITKA LLC
 • ECZACIBASI BUILDING PRODUCTS LLC
 • VITRA FLIESEN
 • ECZACIBAŞI TÜKETİM ÜRÜNLERİ
 • İPEK KAĞIT CENTRAL ASIA LLP
 • ECZACIBAŞI İLAÇ PAZARLAMA
 • ECZACIBAŞI SAĞLIK HİZMETLERİ
 • ECZACIBAŞI-MONROL NÜKLEER ÜRÜNLER
 • ESAN
 • ESAN ITALIA MINERALS
 • E-KART ELEKTRONİK KART SİSTEMLERİ
 • ECZACIBAŞI BİLİŞİM
 • KANYON YÖNETİM İŞLETİM VE PAZARLAMA
 • ECZACIBAŞI HOLDİNG
 • ECZACIBAŞI İLAÇ, SINAİ VE FİNANSAL YATIRIMLAR
 • ECZACIBAŞI EKOM
 • ECZACIBAŞI GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE YATIRIM
 • ECZACIBAŞI SİGORTA ACENTELİĞİ
GÖNÜLLÜLÜĞÜ ECZACIBAŞI'NDA YAŞA!

Eczacıbaşı Topluluğu çalışanlarından oluşan "Eczacıbaşı Gönüllüleri", Topluluğun topluma katkı ilkesini çalışanlar düzeyinde yaygınlaştırmak, bilgi, beceri ve deneyimlerinin topluma ulaşmasını sağlamak amacıyla bir araya gelen gönüllü bir çalışma grubudur. "Dokunun hayatları renklensin" sloganıyla çalışmalarını 2007 yılından itibaren sürdüren Eczacıbaşı Gönüllüleri, eğitim, sağlık ve çevre alanlarında, Topluluğun sosyal sorumluluk projeleri öncelikli olmak üzere, etkinliklerin planlama ve organizasyonunu, proje liderleri ve ekipleri aracılığıyla hayata geçiriyor.
KÜLTÜR SANATI ECZACIBAŞI'NDA YAŞA!

Eczacıbaşı Topluluğu çalışanlarından oluşan Kültür Sanat Elçileri; 2018 itibariyle, kültür ve sanat aktivitelerinin aylık bültenler aracılığıyla Topluluk genelinde duyurulması, tiyatro/sinema gösterimleri, sanat eğitimleri düzenlenmesi ve Eczacıbaşı çalışanlarının bu aktivitelere ayrıcalıklı erişimi gibi birçok girişim üzerinde çalışmaktadır. İKSV'nin Eczacıbaşı çalışanlarına özel hazırladığı Turuncu Lale Kart da Kültür Sanat Elçileri öncülüğünde hayata geçirilmiştir. Turuncu Lale Kart ile çalışanlar öncelikli bilet satın alma, festival ve etkinliklerde indirim, özel atölyeler ve kültür turlarına katılım gibi ayrıcalıklardan faydalanırlar. 
SPORU ECZACIBAŞI'NDA YAŞA!

"Tigers!", Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı'nı destekleyen taraftar grubudur. "Tigers!", centilmenlik ilkesi ile hem takımını hem de rakip takımın başarılarını alkışlar, takımını coşkuyla ve gönülden destekler. Tüm voleybol severleri Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı'nın maçlarına bu coşkunun bir parçası olmaya davet ediyoruz!