Sıkça Sorulan Sorular
 • Üyelik İşlemleri
  01

  Sistemde kayıtlı e-posta adresim artık kullanılmıyor, yeni e-posta adresimi nasıl ekleyebilirim?

  Profilindeki "Ayarlar" sekmesinden sistemdeki e-posta adresini değiştirebilirsin. Bu değişikliği yaptığında yeni e-posta adresini SMS yoluyla doğrulaman gerekir.
  02

  Sisteme giriş yaptığım e-posta adresimi unuttum, ne yapmalıyım?

  Giriş Yap alanında "E-posta adresimi hatırlamıyorum" seçeneğine tıkladığında ad, soyad ve cep telefonu bilgini girerek sistemde kayıtlı e-posta adresini görebilirsin. Bu alanda ayrıca seçeceğin e-posta adresine şifre gönderme seçeneği de bulunur.
  03

  Şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

  Giriş Yap alanında "Şifremi Unuttum" bölümüne e-posta adresini girdiğinde şifre yenileme linki adresine iletilir.
  04

  Aktivasyon linkim geçerliliğini yitirdi, ne yapmalıyım?

  Sana e-postayla iletilen link ile doğrulamayı 24 saat içinde yapmadıysan link geçerliliğini yitirmiş olabilir. Tekrar giriş yapmayı denediğinde sana yeni bir aktivasyon linki iletilir.
  05

  Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

  Profilindeki "Ayarlar" bölümünden üyeliğini iptal etmen veya profilini pasif statüsüne getirerek kuruluşlarımızın bilgilerine erişmesini engellemen mümkündür. Herhangi bir ilana başvurman durumunda özgeçmişin otomatik olarak aktif statüsüne getirilir ve bu aşamadan sonra kuruluşlar bilgilerine tekrar ulaşabilir.
  06

  Aktivasyon e-postası gelmedi, ne yapmalıyım?

  Sana gönderilen aktivasyon e-postasını süzgeç, junk mail, bulk mail, spam vs. klasörlerinden kontrol edebilirsin.
 • Başvuru Süreci
  01

  Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarındaki iş olanaklarından nasıl haberdar olabilirim?

  Eczacıbaşı Kariyer'de henüz özgeçmişini oluşturmadıysan, uzmanlık alanını belirle, e-postanı bırak, uygun ilanlar olduğunda seni haberdar edelim. Eczacıbaşı Kariyer'de kayıtlı özgeçmişin varsa, Profilim menüsünde Ayarlar altında "İş Habercisi"ni aktif hale getirebilirsin.
  02

  "İş Habercisi" mesajlarını almak istemiyorum. Ne yapmalıyım?

  Profilindeki "İş Habercisi"ı pasif hale getirdiğinde, bilgilendirme mesajları e-posta adresine gönderilmez. Alternatif olarak, sana iletilen mesajların içinde yer alan "Aboneliği İptal Et" seçeneğini de kullanabilirsin.
  03

  Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşlarına nasıl başvurabilirim?

  www.eczacibasikariyer.com.tr adresinden hesap oluşturduktan sonra sana uygun ilanları filtreleyerek başvurunu yapabilirsin.
  04

  Daha önce bir pozisyona başvurdum ve olumsuz cevap aldım. Başka bir pozisyona başvurabilir miyim?

  Evet, başvuruda bulunabilirsin. Yapacağın her yeni başvuru, o ilan özelinde tekrar değerlendirilir.
  05

  Lise mezunlarına iş imkanı sağlıyor musunuz?

  Evet, lise mezunlarına iş imkanı sağlıyoruz. İlanlardaki "aradığımız özellikler" alanından pozisyonların eğitim düzeyi gerekliliklerini inceleyerek başvuruda bulunabilirsin.
  06

  Askerlik görevimi tamamlamadan iş başvurusunda bulunabilir miyim?

  Evet, ilanlardaki "aradığımız özellikler" alanından pozisyonların gerekliliklerini inceleyerek başvuruda bulunabilirsin.
 • Başvuru Değerlendirme
  01

  Başvurularımın durumunu nasıl takip edebilirim?

  Eczacıbaşı Kariyer profilindeki "Başvurularım" bölümünden başvurularının durumunu takip edebilirsin. Pozisyonla ilgili soruların olursa, "Bize Ulaşın" bölümünden ilanı seçerek ilgili insan kaynakları sorumlusuna yöneltebilirsin.
  02

  Başvuruları hangi kriterlere göre değerlendiriyorsunuz?

  Pozisyonun gerektirdiği yetkinlikleri, teknik bilgi ve deneyimi kapsamlı bir işe alım sürecinde değerlendiriyoruz. "Eczacıbaşı'nda İşe Alım Yolculuğu" alanından detaylı bilgiye ulaşabilirsin.
  03

  İşe alım sürecinde uygulanan testlerin amacı ve yapılan değerlendirmelere etkisi nedir?

  İş ile ilgili bazı önemli niteliklerin sadece özgeçmişte yer alan bilgiler ya da görüşmeler bazında değerlendirilmesi yeterli değildir. Bu nedenle, bilimsel olarak geliştirilen ve önemli başarı kriterlerini ölçen, geçerliliği ve güvenirliliği kanıtlanmış test ve envanterlerden de yararlanıyoruz. Bu testler kavrama yeteneğini, kişilik özelliklerini ve işin gerektirdiği yabancı dil seviyesini ölçme amacı ile hazırlanmış olup; sonuçlar, işe alım sürecinde göz önünde bulundurulan birçok değerlendirme kriterinden birisidir.
 • Eczacıbaşı Topluluğu
  01

  Eczacıbaşı Topluluğu bünyesinde sunulan mesleki eğitim ve gelişim fırsatları nelerdir?

  Eczacıbaşı Topluluğu'nda, çalışanların gelişmesinin sürekli öğrenme ve bilgilenmeyle sağlanabileceğine inanılır ve öncelikle herkesin sürekli öğrenebileceği, deneyebileceği ve gelişebileceği bir ortamın yaratılması hedeflenir. Eğitim programları kurumsal hedef ve öncelikler ile kişisel gereksinimler gözetilerek gerek içerik, gerek kapsam, gerekse sunuş yöntemleri açısından farklılaştırılır, ihtiyaca yönelik sunulur.
  02

  Eczacıbaşı Topluluğu bünyesinde hangi şehirlerde çalışabilirim?

  Eczacıbaşı Topluluğu olarak Türkiye'nin neredeyse tüm şehirlerinde faaliyet göstermekteyiz. "İlan Ara" bölümündeki harita üzerinden il bazında açık pozisyonları görebilirsin.
 • Staj Programları
  01

  Eczacıbaşı Topluluğu'nda staj imkanları nelerdir?

  Eczacıbaşı Topluluğu’nda lise öğrencilerine yönelik lise stajı, üniversite öğrencilerine yönelik üniversite stajı ve Kariyer Test Sürüşü (KTS) stajı fırsatları vardır. Kariyer Test Sürüşü işe alım odaklı proje staj programıdır. Tüm ilanlarımız için www.eczacibasikariyer.com.tr adresini ziyaret edebilirsin.
  02

  Kariyer Test Sürüşü (KTS) nedir?

  Kariyer Test Sürüşü, Eczacıbaşı Topluluğu’nun işe alım odaklı proje bazlı staj programıdır. Üniversitelerin farklı fakülte ve bölümlerinden öğrenciler, ilan üzerinden proje detaylarını inceleyerek ilgi duydukları projelere başvurabilir, Topluluğun farklı kuruluş ve lokasyonlarında mentor ve copilotlarıyla birlikte gerçek bir iş deneyimi kazanma fırsatı bulabilirler. Ayrıca Eczacıbaşı kurum kültürünü tanıma, iş süreçlerini yakından takip etme, yöneticilerle birebir çalışma, insan kaynakları liderlerinden “kişiye özel” kariyer koçluğu alma, kişisel gelişime yönelik eğitimlere katılma fırsatlarından faydalanırlar. Projesini başarıyla tamamlayan stajyerler üst yönetime projelerini sunup işe alımda öncelikli değerlendirilme fırsatı yakalarlar.
  03

  Eczacıbaşı Topluluğu'nda staj programı ve kampüs aktiviteleri hakkında detaylı bilgiye nereden ulaşabilirim?

  Kampüs aktivitelerimizi "Eczacıbaşı'nda Yaşa" Instagram ve Facebook hesaplarımızdan ve Eczacıbaşı Kariyer sitemizden takip edebilirsin.
 • Sistem Kullanımı
  01

  Teknik bir sorun yaşıyorum, kime nasıl ulaşabilirim?

  "Bize Ulaşın" bölümünden tüm sorularını iletebilirsin. Teknik ekibimiz en geç 72 saat içinde konuyla ilgili dönüş yapacaktır.
  02

  Başvurumu nasıl iptal edebilirim?

  "Başvurularım" bölümünden "İptal Et" butonuna tıklayarak başvurunu iptal edebilirsin.
  03

  Bazı kuruluşların özgeçmişimi görüntülemesini istemiyorum. Ne yapabilirim?

  Bu işlemi profilindeki "Genel" bölümünde "Tamamlayıcı Bilgiler" alanından yapabilirsin. İşlemi yaparken aşağıdakilere dikkat etmeni öneriyoruz. 1- Özgeçmişini gizlediğin kuruluş, seninle ilgili bilgilere ulaşamaz. 2- Özgeçmişini gizlediğin kuruluşun ilanlarına başvuruda bulunamazsın. 3- Bir kuruluşa mevcut bir başvurun varsa ve o kuruluştan özgeçmişini gizlemek istiyorsan, öncelikle başvurunu iptal etmen gerekir. Aksi durumda, kuruluş senin bilgilerine yaptığın başvuru üzerinden ulaşabilir.