Haberler
IDC’den dijital dönüşüm projelerimize üç ödül

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri IDC Akıllı Üretim Zirvesi’nde “ConnecTissue – Konverting IoT” projesi ile üretimde nesnelerin interneti kategorisinde birincilik ödülünü ve Eczacıbaşı Bilişim kurumsal dönüşüm kategorisinde “Algoritma” projesi ile üçüncülük ödülünü aldı. Eczacıbaşı Bilişim ayrıca “Algoritma” projesi ile IDC Yapay Zekâ, Analitik ve RPA Teknoloji Ödülleri’nde operasyonel mükemmellik dalında üçüncülük ödülü aldı. 

13 Kasım 2019 tarihinde Türkiye’nin üretim ve perakende sektörü liderlerini dijital dönüşüm, dönüştürücü teknolojilerin sektöre etkisi, inovasyon ve endüstri 4.0’ın durumunu değerlendirmek üzere bir araya getiren konferansta, dijital dönüşümü şekillendiren en son teknolojiler, stratejiler, öncelikler, yaşanılan zorluklar, global ve yerel trendler tartışıldı. IDC Akıllı Üretim Zirvesi ödül töreninde perakende ve üretim sektöründen projeler büyük veri ve analitik, müşteri deneyimi, veri altyapısı, kurumsal dönüşüm, nesnelerin interneti, mobilite kategorilerinde ödüllendirildi. 

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin  “ConnecTissue – Konverting IoT” projesi ile Temizlik Kağıtları Üretim Tesisi'ndeki konverting üretim hatlarından verilerin toplanması ve analizi sonucu ideal üretim şartlarının sağlanması ve kestirimci bakım uygulamalarına yönelik altyapının oluşturulması hedeflendi. Konverting üretim hatlarından makine parametrelerinin izlenebilir ve işlenebilir hale getirilmesi ile verimlilik ve kapasite artışı sağlandı.

Eczacıbaşı Bilişim “Algoritma” projesi ile altyapısında yer alan izleme teknolojilerinin robot uygulamalar tarafından izlenmesini sağlayan bir altyapının oluşturulmasını sağlayarak operasyonel verimlilik sağladı.