Haberler

22.03.2019
Frankfurt’ta VitrA şov
Haberler
Frankfurt’ta VitrA şov

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, ISH Frankfurt Fuarı’ndaki 2 bin metrekarelik standında, dünyaca ünlü tasarımcılar Terri Pecora, Claudio Bellini ve Arik Levy iş birliğiyle hazırlanan yeni koleksiyonların yanı sıra, VitrA tasarım ekibinin imzasını taşıyan Origin serisi ile büyük ilgi gördü.   

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, bu yıl 18. kez katıldığı ISH Frankfurt Fuarı’nda, yaklaşık 2 bin m2’lik alanda, VitrA ve Burgbad markalarının yeniliklerini sergiliyor. VitrA’nın standında, dünyaca ünlü tasarımcılar Terri Pecora, Claudio Bellini ve Arik Levy iş birliğiyle hazırlanan yeni koleksiyonların yanı sıra, VitrA Tasarım Ekibi’nin imzasını taşıyan Origin serisi dikkat çekiyor. Burgbad’ın standında ise Stefan Diez’in tasarladığı, şeffaf ve kurulumu kolay bir mobilya sistemini öne çıkıyor. 

Eczacıbaşı Topluluğu’nun satışlarının üçte birini gerçekleştiren Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu, büyüme stratejisini çok markalı, çok üretim merkezli ve çok pazarlı bir yapıda geliştiriyor. 4 ülkede 13 fabrikası ve 6.500 çalışanı bulunan Grup, 6 markasıyla, 6 ürün kategorisinde komple çözümler üretiyor; Türkiye, Almanya, İngiltere, Fransa ve Rusya olmak üzere 5 stratejik pazarda faaliyet gösteriyor. Grup, 2018 yılında Avrupa’daki 3 stratejik pazarı Almanya, Fransa ve İngiltere’de çift haneli büyümeye ulaştı. Bu ülkelerde seramik sağlık gereçleri alanında, pazarda 4. sırada yer alıyor. Seramik karoda ise Almanya’da sektör ikincisi.