Haberler
Birleşmiş Milletler Genç Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Yenilikçileri Programı’nda Eczacıbaşı imzası

Dilek Turan, dünyanın en iyi teknoloji konferansı Web Summit’te ülkemizi ve kurumumuzu temsil etti. 

Dünyanın en iyi teknoloji konferansı olarak anılan Web Summit, 163 ülkeden 70 bini aşkın katılımcıyı 4-7 Kasım 2019 tarihlerinde Lizbon’da ağırladı. Zirve kapsamında,  VitrA İnovasyon Merkezi Proje Koordinasyon Sorumlu Uzmanı Dilek Turan, Birleşmiş Milletler'in Genç Yenilikçiler paneline katıldı ve “Yaşamın sürdüğünü bildiğimiz tek bir gezegen var, o da dünyamız. Birbirimize daha saygılı davranma ve mavi gezegenimizi yani bildiğimiz tek yuvamızı korumaya yönelik hepimizin sorumluluğu var” dedi.

Ülkesini ve kurumunu böyle önemli bir etkinlikte temsil etmekten gurur duyduğunu belirten Turan, gözlemlerini de şöyle paylaştı: “Zirveye katılan start-upların heyecanı, büyük şirketlerin ise ilham verici ve odaklı, etkilerinin farkında yaklaşımları beni çok etkiledi. Özellikle dikkatimi çeken ve beni mutlu eden iki şey oldu. Birincisi kadınların yükselişini, özellikle teknoloji alanındaki varlıklarını ve birçok global firmanın geleceğini şekillendiren liderlerinin kadın olduğunu görmek… Diğeri ise sürdürülebilir kalkınma hedefleri için şirketlerin gerçekten önemli çalışmalar yapıyor olması ve gelecek için de ciddi hedeflerinin bulunması. Gelecek adına çok umutlandım.”

BM Genç SKH Yenilikçileri Programı’nda Eczacıbaşı imzası

Birleşmiş Milletler’in küresel çapta başlattığı Genç SKH (Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri) Yenilikçileri Programı; geleceğin iş liderlerini ve fark yaratanlarını, geleneksel iş modellerini yeniden düşünmek ve yeni iş fırsatlarını ortaya çıkarmak üzere harekete geçirmeyi hedefliyor. 10 ay süren hızlandırılmış programa, Birleşmiş Milletler’in Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayan şirketlerden seçilen ve “Yenilikçiler” olarak adlandırılan genç profesyoneller katılıyor. Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen programın Türkiye Liderliğini, sözleşmeyi 2006 yılında imzalayan Eczacıbaşı Holding’in İnovasyon ve Girişimcilik Koordinatörü Emre Eczacıbaşı yapıyor. Eylül ayında başlayan Genç SKH Yenilikçileri Programı’na, Dilek Turan’ın yanı sıra, Eczacıbaşı Holding Sürdürülebilirlik Yöneticisi Burcu Tümtürk ve Esan İş Geliştirme Sorumlu Uzmanı Fatih Bel de katılıyor. Genç SKH Yenilikçileri, program süresince , Eczacıbaşı'nın sürdürülebilir kalkınma hedeflerine hizmet eden bir problemine çözüm bulmaya çalışacak.